ZDROWIE PUBLICZNE - STUDIA II STOPNIA

Pragniemy poinformować, że Wyższa Szkoła Rehabilitacji z siedzibą w Warszawie otrzymała zgodę Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie kierunku Zdrowie Publiczne.

Studia trwają 1,5 roku (3 semestry) w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym i kończą się uzyskaniem tytułu magistra.

Zdrowie publiczne II stopnia to kierunek obejmujący zagadnienia związane z zarządzaniem I administracją w placówkach medycznych, promocji zdrowia oraz szeroko rozumianego sektora medycznego.

Zapraszamy na 1-wszy nabór na studia
w trybie stacjonarnym na kierunku zdrowie publiczne!

Sprawdź, czy ten kierunek jest dla Ciebie! Co nas wyróżnia?

Stawiamy na rozległą wiedzę, dlatego nasz program jest bogaty w zajęcia praktyczne i teoretyczne

Możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia w trakcie wymiany międzynarodowej w ramach programu Erasmus +

Atrakcyjny system stypendialny

Możliwość rozwoju naukowego poprzez udział w konferencjach, kołach naukowych i wielu projektach organizowanych przez Uczelnie

Nasza kadra to wybitni specjaliści o międzynarodowych osiągnięciach, łączący wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi

Realizacja praktyk w renomowanych placówkach w Warszawie i okolicach

Profil kandydata

Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia II stopnia na kierunku zdrowie publiczne powinien posiadać dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia. Ponadto powinien złożyć inne wymagane dokumenty.

Realizacja studiów

• Nauka trwa 1,5 roku, 3 semestry.
  • Studia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
  • Język kształcenia: polski
  • Zajęcia odbywają się na Uczelni w profesjonalnie wyposażonych pracowniach.
  • W razie potrzeby uczelnia ma pełną gotowość do prowadzenia zajęć w trybie online.

W czasie studiów będzie możliwość wybrania specjalności:

• organizacja systemu ratownictwa medycznego i zarządzania kryzysowego,
  • organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia,
  • inspekcja sanitarna i epidemiologiczna,
  • edukacja zdrowotna i profilaktyka zdrowia

Tabela opłat dla naboru 2022/2023

Zdrowie publiczne (studia stacjonarne)
Z okazji pierwszego naboru na studia w trybie stacjonarnym na kierunku Zdrowie Publiczne dajemy Państwu rabat -10% !

SPOSÓB PŁATNOŚCI1 rata2 raty11 rat
(obejmuje cały rok akademicki)
1 ROK4895 zł
1 semestr
1950 zł
5 rat (płatne od XI do III)
2 semestr
6 rat (płatne od IV do IX)
2 ROK2750 zł
3 semestr
5 rat (płatne od X do II)

Zdrowie publiczne (studia niestacjonarne)

SPOSÓB PŁATNOŚCI1 rata2 raty11 rat
(obejmuje cały rok akademicki)
1 ROK4450 zł1 semestr
1950 zł
5 rat (płatne od XI do III)
2 semestr
6 rat (płatne od IV do IX)
2 ROK2500 zł3 semestr
5 rat (płatne od X do II)

Warunki zaliczenia i dyplom

• Aktywne uczestniczenie w zajęciach.
  • Zaliczenie wszystkich przedmiotów zgodnie z wymogami uczelni.
  • Obrona pracy dyplomowej
  • Absolwenci otrzymują przewidziany ustawą dyplom ukończenia studiów II stopnia w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie.

Jakie kompetencje posiądziesz jako absolwent kierunku zdrowie publiczne?

Absolwent kierunku zdrowie publiczne II stopnia uzyska wiedzę, umiejętności I kompetencję społeczne niezbędne do podjęcia zatrudnienia na kierowniczych oraz wykonawczych stanowiskach w podmiotach ochrony zdrowia, a także stanowiskach administracyjnych w placówkach inspekcji sanitarno-epidemiologicznych, jednostkach leczniczych oraz świadczących usługi zdrowotne.

Absolwent w trakcie studiów osiąga kierunkowe efekty uczenia się m. in.:

• posiada ugruntowaną wiedzę w zakresie metodologii badań naukowych, w tym metod statystycznych używanych w ochronie zdrowia,
  • prezentuje pogłębioną wiedzę z zakresu rozpoznawania zagrożeń zdrowia ludności związanych z jakością środowiska, stylem życia, sposobem odżywiania się i innymi czynnikami,
  • posiada wiedzę o pojęciach, zagadnieniach i metodach stosowanych w
  • profilaktyce i edukacji zdrowotnej,
  • posiada wiedzę w zakresie organizacji i zarządzania podmiotami związanymi z ochroną zdrowia, a także prawnych i informatycznych aspektach ich funkcjonowania,
  • posiada wiedzę o zagrożeniach zdrowotnych w ujęciu historycznym i współczesnym oraz o metodach zapobiegania im,
  • posiada ugruntowaną wiedzę w zakresie funkcji organów państwa oraz organizacji społecznych w kształtowaniu i realizowaniu założeń ochrony zdrowia, w tym w zakresie koncepcji i metod stosowanych w profilaktyce i edukacji zdrowotnej,
  • zna i rozumie wpływ różnych czynników środowiskowych na stan zdrowia.