TRENER PERSONALNY – STUDIA PODYPLOMOWE

Celem tego kierunku jest teoretyczne i przede wszystkim praktyczne wykształcenie trenerów personalnych, kompetentnych na tyle, aby móc w pełni odpowiadać za bezpieczeństwo oraz realne efekty współpracy ze swoimi klientami/pacjentami. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą przyszłym trenerom personalnym na pracę w zakresie ukierunkowanej na cel aktywności fizycznej z małymi grupami osób w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej.

Program studiów podyplomowych na kierunku TRENER PERSONALNY uwzględnia zdobywanie wiedzy i kompetencji w zakresie komunikacji oraz technik motywacyjnych, niezbędnych w efektywnej pracy z klientem.

Warunki przyjęcia na kierunek studiów: trener personalny

Studentami tego kierunku mogą zostać osoby, które:

Posiadają dyplom ukończenia studiów licencjackich lub/i magisterskich.

Rekrutacja odbywa się wg kolejności zgłoszeń.

Warunkiem przyjęcia na studia jest rejestracja online i przesłanie zeskanowanych dokumentów na adres: studiapodyplomowe@wsr.edu.pl

Realizacja studiów

Nauka trwa dwa semestry – program obejmuje 222 godziny zajęć dydaktycznych, realizowanych w formie głównie praktycznej, ale także wykładów, warsztatów, e-learningów i pracy własnej.

Zajęcia odbywają się w weekendy.

Warunki zaliczenia i dyplom

  • Aktywne uczestniczenie w zajęciach.
  • Zaliczenie wszystkich przedmiotów zgodnie z wymogami uczelni.
  • Minimum 80% obecności na zajęciach.

Absolwenci otrzymują przewidziane ustawą świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie, a także akredytacje następujących ośrodków:

  • Polski Związek Trenerów Personalnych  
  • Europe Activ  
  • EREPS (European Register of Exercise Professionals)  
  • REPs Polska (członek  ICREPs  – Międzynarodowej Federacji Zrzeszającej Kraje Członkowskie posiadające System Rejestracji REPs)  

Tabela opłat

Nazwa kierunkuWpisoweOpłata rekrutacyjnaOpłata roczna
Trener personalny100 zł85 zł5500zł
2x3025zł
10x660zł

REKOMENDACJE

Szkoliłem się w wielu placówkach jeśli chodzi o zawód Trenera, ale studia w WSR na kierunku Trener Personalny to najwyższa półka na rynku! Nigdzie nie zdobyłem takiej wiedzy jak tu. Objętość programu nauczania zaspokaja wszystkie potrzeby jeśli chodzi o teorię, praktyka zaś jest wdrażana na bieżąco by utrwalić wiadomości.
Dopełnieniem tego jest profesjonalnie wyszkolona kadra, która chętnie dzieli się swoją wiedzą ze studentami.
A wszystko to w najbardziej przyjaznym miejscu jakim jest TI Health Club - klubie, w którym stajesz się prawdziwym Trenerem Personalnym.

Michał Szewczykabsolwent kierunku Trener Personalny

Miałem okazję uczestniczyć w wielu kursach, szkoleniach oraz wyrobić sobie pewien pogląd na edukację podczas studiów.
To co cenię najbardziej to 3 rzeczy:
oczywiście program,
wykładowcy,
jak również miejsce.
Na podyplomowych studiach trenerskich WSR te elementy są na najwyższym poziomie. Jako absolwent i trener mogę polecić ten kierunek zarówno dla osób pracujących w zawodzie, jak i osobą które chcą zacząć swoją przygodę, ale szczególnie tym którzy rozumieją konieczność rozwoju i chcą otrzymać ogromną ilość wiedzy merytorycznej jak i praktycznej.

Piotr Bieńabsolwent kierunku Trener Personalny

W trakcie studiów na kierunku trener personalny niejednokrotnie słyszałam pytanie po co mi aż roczne studia kiedy obecnie uprawnienia trenera można zdobyć nawet w tydzień?
Aplikując na ten kierunek nie myślałam w ten sposób, bo uprawnienia trenera miałam już od dwóch lat, do tego kilka szkoleń z zakresu treningu już w specyficznych dziedzinach. Na studia podyplomowe zdecydowałam się ze względu na ich kompleksowość i międzynarodowe uprawnienia jakie dają. Była to doskonała integracja zdobytej wcześniej wiedzy z doświadczeniem i wskazówkami od bez wątpienia najlepszej kadry szkoleniowej w Polsce. Do tego mnóstwo nowej fachowej wiedzy od praktyków w swoich dyscyplinach oraz przygotowanie biznesowe i mentalne do zawodu.
Roczne studia pozwalają wszystko to na bieżąco wdrażać i praktykować, dzięki czemu bez obaw wkraczasz w pracę z podopiecznymi.

Justyna

Studia podyplomowe na kierunku Trener Personalny w Wyższej Szkole Rehabilitacji to fundament edukacji do polecenia dla każdego trenera a także niezbędne kompendium wiedzy i praktyki dla każdej osoby uprawiającej sport amatorski czy po prostu chcącej prowadzić zdrowy styl życia.
Moim osobistym celem było stanie się bardziej świadomym sportowcem amatorem - trenuję dyscypliny wytrzymałościowe takie jak maraton i triathlon - i zrealizowałem ten cel w 100% a nawet bardziej, bo mogę obecnie trenować nie tylko siebie ?.
Warto także podkreślić olbrzymie doświadczenie, kompetencje i wiedzę wykładowców/trenerów z klubu TI Fitness (trenerindywidualny.pl), którymi dzielili się z nami słuchaczami w trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych.
Ukończenie kierunku Trener Personalny potwierdzone zostało nie tylko świadectwem studiów podyplomowych a także certyfikatem międzynarodowym trenera personalnego.

Jacek PodlewskiAbsolwent kierunku Trener personalny - studia podyplomowe w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie w sezonie 2021 / 2022

Studia podyplomowe na kierunku Trener Personalny w WSR to niezwykła dawka rzetelnej wiedzy oraz grono wykwalifikowanych wykładowców/trenerów dzielących się własnym doświadczeniem, a także cennymi wskazówkami.
To co wyróżnia studia na tle innych, to duża ilość zajęć praktycznych w klubie TI Health Club, który dzięki swojemu bogatemu wyposażeniu umożliwia wykonanie przeróżnych ćwiczeń, które będziemy wykonywać z naszym klientem. Pozwala to na obycie się ze sprzętem, doprecyzowanie techniki, a także doświadczenie subiektywnych odczuć.
Jako absolwentka polecam kierunek, ponieważ przygotował mnie do zawodu w 100%.

Klaudia

Patrząc na to jak przyszłościowym zawodem jest zawód trenera personalnego postanowiłem wybrać studia podyplomowe na Wyższej Szkole Rehabilitacji, ponieważ kadra prowadzących, oraz program studiów bardzo do mnie przemawiały. Był to strzał w dziesiątkę! Prowadzący zajęcia omawiali z nami wszystko co z treningiem personalnym i medycznym związane. Wyczerpująco odpowiadali na każde zadane pytanie dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Kwalifikacje i wiedza zdobyte na tym kierunku dają duże pole do popisu i w pełni przygotowują do pracy z klientem. Jeśli ktoś się zastanawia, to nie ma nad czym, bo te studia to najlepszy wybór.

Michał Malicki

Od kilku lat jestem instruktorem fitness ale chciałabym się rozwijać w kierunku pracy trenera personalnego. W tym kontekście uważam że wybór podyplomowych studiów Trener Personalny przy Wyższej Szkole Rehabilitacji był strzałem w dziesiątkę! Teoria na najwyższym poziomie przeplatana zajęciami praktycznymi ze świetnymi specjalistami z ogromnym doświadczeniem to jest to co przyda się zarówno osobom na początku kariery trenerskiej jak i tym, którzy już pracują w zawodzie ale chcą podnieść swoje kwalifikacje. Po prostu szczerze polecam ten kierunek!

Monika Strzelczyk